Podparcie konstrukcji okiennych - rola w prawidłowym montażu okien

Okna i drzwi balkonowe nie są lekkie, jak piórko. Mogą ważyć od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów, a bywa, że ponad tonę. Gdy zostaną umieszczone w otworze okiennym z zachowaniem odpowiednich szczelin dylatacyjnych, będą „wisiały” w powietrzu podlegając oddziaływaniu sił ziemskiej grawitacji.

To właśnie siła przyciągania ziemskiego powoduje, że elementy konstrukcji okna wiszącego w powietrzu ulegają odkształceniom i trwałej deformacji. Aby zapobiegać negatywnym skutkom działania sił działających pionowo w płaszczyźnie okna, w montażu okien stosuje się różne kombinacje listew progowych, poszerzeń systemowych lub innych elementów pełniących podobną rolę albo klocków podporowych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym ekspert firmy BEMARES mówi o roli i znaczeniu odpowiedniego podparcia konstrukcji okiennych, jako elemencie prawidłowego montażu. 

Kontakt do firmy BEMARES
ul. Krakowska 12a
35-111 Rzeszów

tel: 533 833 118
email: rzeszow@bemares.pl
https://bemares.pl

Kontakt do firmy BEMARES / INTERNORM
ul. Krakowska 12b/1
35-111 Rzeszów

tel: 510 146 951
email: internorm@bemares.pl

Montaż okien

Polecani wykonawcy
logo MS Masterstick wielkopolskie

MS Masterstick

Poznań wielkopolskie
logo NOVOBUDOWA małopolskie

NOVOBUDOWA

Kraków małopolskie
Więcej firm

Strona prawidlowymontaz.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przechowywania plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym przez Ciebie urządzeniu.

Korzystając ze strony prawidlowymontaz.pl wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Prawidłowy montaż facebook logo małe