Prawidłowy, szczelny montaż okien w Porothermie – MAJ.R Rawicz

Prezentujemy przykład prawidłowego montażu okien PVC i aluminiowych w licu muru konstrukcyjnego z porothermu. Przeniesienie sił od obciążeń pochodzących od ciężaru konstrukcji oraz ciśnień prędkości wiatru uzyskano przy użyciu ciepłych parapetów w przypadku okien i poszerzeń systemowych w przypadku drzwi balkonowych. Połączenie mechaniczne okien i drzwi balkonowych z ościeżami wykonano przy użyciu kotew stalowych. Uszczelnienia w poszczególnych strefach montażu wykonano z wykorzystaniem powłok uszczelniających w strefie wewnętrznej, pianki poliuretanowej w strefie środkowej, folii paroprzepuszczalnej z liniowym wykorzystaniem kleju hybrydowego w strefie zewnętrznej.

infiltracja powietrza
≤ 0,09 m3/hm
ciśnienie 600Pa = 112km/h

wodoszczelność
100%
ciśnienie 600Pa = 112km/h

Prawidłowy, szczelny montaż drzwi balkonowych potwierdzony w badaniach - MAJ.R Rawicz

Prezentujemy przykład prawidłowego montażu drzwi balkonowych PVC w licu muru konstrukcyjnego z gazobetonu. Przeniesienie sił od obciążeń pochodzących od ciężaru konstrukcji oraz ciśnień prędkości wiatru uzyskano poprzez zastosowanie podwalin wykonanych z purenitu oraz śrub ramowych. Uszczelnienia w poszczególnych strefach montażu wykonano z wykorzystaniem powłok uszczelniających w strefie wewnętrznej, pianki poliuretanowej w strefie środkowej i powłok uszczelniających w strefie zewnętrznej.

infiltracja powietrza
≤ 0,00 m3/hm
ciśnienie 600Pa = 112km/h

wodoszczelność
100%
ciśnienie 600Pa = 112km/h

Strona prawidlowymontaz.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przechowywania plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym przez Ciebie urządzeniu.

Korzystając ze strony prawidlowymontaz.pl wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Prawidłowy montaż facebook logo małe